MODA İPLİKLE BAŞLAR

MODASAN A.Ş.

Modasan Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1994 yılında Kahramanmaraş’ta kurulmuştur. Firmamız faaliyetlerini 110 dönümlük arazi üzerinde 35 bin m2 kapalı alanda ring, open-end ve elyaf boya işletmeleri ile sürdürmektedir. Sahip olduğumuz teknik alt yapı, esnek ve modern makine parkı ve her birisi kendi alanında başarısını ispatlamış uzman kadromuzla melanj ve nitelikli iplik üretimi konusunda uzmanlaştık.

Son yıllarda kotaların kalkması, ticaretin serbestleşmesi gibi gelişmelerin ardından dünya tekstil ve konfeksiyon pazarında tedarik zincirindeki firmaların çok daha yoğun işbirliği içinde olmaları gereği ortaya çıkmıştır. Bu zincirin en önemli parçalarından biri olan iplik üreticilerine düşen görev ise hedef pazarlara uygun ürün çeşitliliği sağlamak, yenilikçi olmak, kaliteden ödün vermemek, hızlı servis sunmak ve müşteri taleplerine duyarlı olmaktır. Bu gelişmelerin ışığında Modasan Tekstil’de son 2-3 yıldır yeni bir yapılanma ile yüksek katma değerli iplik üretimi öncelikli hedef haline gelmiştir. 2010 yılında elyaf boyahanesinin bünyeye katılması ile ürün yelpazesi değişmiş ve genişlemiş, elyaftan boyalı melanj iplik üretimi ana ürün grubu haline gelmiştir.

Müşteri odaklılık ilkesi çerçevesinde esnek bir üretim yapısına sahip fabrikamızda pamuk, viskon, akrilik, polyester, naylon, yün, kaşmir, keten ve her türlü elyaftan karışımlı melanj iplik üretimi yapılmaktadır. Müşterilerimize en üstün kalitede servis sunmak amacı ile üretimimiz sırasında her süreçte, gerek duyulan her türlü etüt, deneme ve kalite kontrolleri yapılmaktadır.

Kalite çıtamızı her gün daha iyiye yükseltmek hedefi doğrultusunda yatırımı sadece makine parkına değil, aynı zamanda insan sermayesine de yapıyoruz. Çalışanlarımızın geliştirilmesi ve bilinçlendirilmesi amaçlı eğitim programları bunun en önemli göstergelerinden biri. Yeni ürün geliştirme ve mevcut ürünlerimizin niteliğini yükseltme amacıyla ilk müşteriden nihai kullanıcıya kadar bizlere ulaşan bütün yönlendirme ve talepler ışığında sürekli ar-ge çalışmaları yapıyoruz.

Üstün kalitede ürünü, uygun fiyat, hızlı servis ve en önemlisi de Modasan Tekstil A.Ş. isminin güvenilirliği ile sunmak kuruluşumuzun ana ilkesidir.

VİZYON

Teknolojik yeniliklerin sürüklediği çok hızlı dönüşümlerin yaşandığı dünyamızda bireysel zevk ve renklerin de aynı şekilde çeşitlendiği, buna karşılık ürün ve hizmetlerin de kişiselleştiği bir dünya vizyonumuz var.

MİSYON

Modasan olarak bizim misyonumuz yaratıcılık, yenilikçilik ve liderlik vasıflarımızı çevreye ve topluma duyarlılıkta öncülük edecek bir şekilde ortaya koyarak tekstilde bir dünya markası olmaktır.

YÖNETİM KURULU

HANNA CAN GELİN ( YÖNETİM KURULU BAŞKANI )

YASEMİN HÜREL ( YÖNETİM KURULU BAŞKAN VEKİLİ )

ALP GELİN ( YÖNETİM KURULU ÜYESİ )

ALPER GELİN ( YÖNETİM KURULU ÜYESİ )

VAHİT ÇERMİ ( YÖNETİM KURULU ÜYESİ )